Három kupa! 62 csapat!

Az elmúlt hétvégén Budapesten a Labdakert Sportklub pályáin, a kaminokupa.hu szervezésében 62 csapat, három különálló tornán mérhette össze tudását! Szombat délelőtt és délután úgymond „full amatőr tornák” zajlottak, „full amatőr csapatok” részvételével. Ez azt jelentette többek között, hogy NB-és játékosok illetve topligákban szereplő csapatok és idei kupagyőztesek nem nevezhettek! Ám ezen csapatoknak, játékosoknak is lehetőséget biztosítottak a szervezők a játékra egy nyílt nevezésű tornán! Erre pedig vasárnap került sor!

Szombat délelőtti tornán 20 csapat vett részt! Öröm volt látni a játékosok arcán, hogy újra focizhatnak! Újra együtt lehetnek a csapattársaikkal és jó időben, jó helyszínen egy nagyszerű szervezésű torna keretein belül tehetik mindezt meg! Érkeztek csapatok többek között Székesfehérvárról, Abonyból, Tatabányáról vagy Szigetszentmiklósról! A nevezettek 4×5-ös csoportokba kerültek és utána egyenes kieséses szakasz következett! Az első helyet a gyöngyösi Aquamix Gyöngyös gárdája szerezte meg miután a döntőben legyőzte az abonyi Gyermekláncfűrész csapatát (1:0). A harmadik helyen az Old Times végzett, miután a budapesti Ügyvédeket büntetőkkel legyőzték!

A délelőtti ’Zsíroskenyérkupa’ végeredménye:
Aquamix Gyöngyös
Gyermekláncfűrész (Abony)
Old Times (Budapest)
Ügyvédek (Budapest)

A délelőtti ’Zsíroskenyérkupa’ különdíjasai:
#tornakapusa: Iváncsik Norbert (Aquamix Gyöngyös)
#tornajátékosa: Baksa Máté (Gyermekláncfűrész)
#gólkirály: dr. Kelemen Tibor (Ügyvédek)

A délelőtti ’Zsíroskenyérkupa’ legjobb góllövői:
#9 gólos: dr. Kelemen Tibor (Ügyvédek)
#7 gólos: Marosi Miklós (Aquamix Gyöngyös), Baksa Máté (Gyermekláncfűrész), Tárkányi Gergő (Csak a Lilák)
#6 gólos: dr. Csatár Miklós (Ügyvédek), Nagy Ferenc (Ügyvédek)

A délutáni”full amatőr tornán 22 csapat szerepelt. Érdről, Komáromból, Pilisvörösvárról, Balassagyarmatról és Szentesről is érkeztek csapatok! Izgalmas mérkőzések és nagy csaták után a döntőbe végűl a a pilisvörösvári Szépségben Meghalni és a komáromi Kétballáb jutott! A találkozón a pilisvörösváriak nem tudtak betalálni, míg ellenfelük kétszer is eredményes volt! A végső győzelmet tehát a Kétballáb szerezte meg!

A délutáni ’Zsíroskenyérkupa’ végeredménye:
Kétballábasok (Komárom)
Szépségben Meghalni (Pilisvörösvár)
#maxegysör (Budapest)
Dühöngők (Budapest)

A délutáni ’Zsíroskenyérkupa’ különdíjasai:
#tornakapusa: Kósa Gábor (Kétballábasok)
#tornajátékosa: Klencsák Dávid (Szépségben Meghalni)
#gólkirály: Szabó Márk (#maxegysör)

A délutáni ’Zsíroskenyérkupa’ legjobb góllövői:
#15 gólos: Szabó Márk
#9 gólos: Horváth Zsombor (Liget FC)
#8 gólos: Merényi Ádám (Grund FC)
#6 gólos: Kormos Barnabás (Boca Juniors)

Vasárnap a nyílt nevezésű tornára ugyancsak 20 csapat nevezett. Ceglédről, Siófokról és Miskolcról is érkeztek csapatok! Egy végig színvonalas mérkőzésekből álló, ennek ellenére rendkívűl sportszerű torna végén a ceglédi Árpád FC emelhette magasba a végső győzelemért járó kupát! Ladányi Tibivel, Ponczók Tomival és Rábold Ricsivel is a soraikban, a döntőben az Odin Fiai ellen bizonyultak jobbnak. A harmadik helyen a Schrancz Balázs vezette Goldwin végzett, miután a fiatal és tehetséges játékosokból álló Hajrá Focit legyőzték!

Egy nagyszerű hétvégén vannak tehát túl a csapatok a játékosok és nem utolsósorban a szervezők is, hisz rengeteg pozitív visszajelzést kaptak, hogy jó ötlet volt a torna! Mind szervezésben, mind pedig, hogy úgymond szétválasztották a „profikat” az „amatőröktől”! A következő tornára a kaminokupa.hu szervezésében pünkösd vasárnapkor (május 31.) kerűl sor egyébkéntm amire szintén érdemes mihamarabb nevezni! Majd ezt követően egy újabb nyílt nevezésű tornát is szerveznek! Nevezésre fel!

Ehhez pedig csak annyit kell tennetek, hogy keresitek Pinkóczi Tibit és csapatát! Ők pedig mindenben segíteni fognak, hogy a csapatotok minél jobban érezze magát, miközben kedvenc hobbijának az amatőr kispályás focinak hódol! Ja és lesz Balaton Tour kupa Balatonszárszón!!! 2020. július 18.!!!