A várakozásoknak megfelelően izgalmas és színvonalas mérkőzéseket hozott az M3 Outlet X. Debreceni Real Team Kupa zárónapja a Főnix-csarnokban, ahol ötezer néző követte az eseményeket. A győzelmet a tavalyi bajnok Füredi Söröző vívta ki az Ecuador-Sunland ellen. Dzsudzsák Balázs és Kenesei Krisztián csapata bronzérmes lett.

Elsőként a Nemzeti Étterem együttese jutott be a legjobb négy közé, a tiszafürediek a Real Team csapatok mumusainak bizonyultak: előbb a Tisza Tiborral felálló M3 Outlet-Real Team csapatát búcsúztatták (6-2), majd következett a főszervező Debreceni Péter másik gárdája, a Real Team FC (5-0). Sándor Tamás, a Madar-testvérek, Kerekes Zsombor és Bajzát Péter együttese, az Ecuador-Sunland kvalifikálta magát másodikként az elődöntőkbe: a középdöntőben a Vi-Szövit verték 6-2-re, a negyeddöntőben pedig a Németh Norbert fémjelezte Szuper Divatáruházat 4-2-re. Dzsudzsák Balázs és Kenesei Krisztián csapata, a szolnoki Viktor Security két fölényes győzelemmel jutott az elődöntőbe: Gosztonyi András és a Szakály-testvérek csapatát, a kaposvári Túrós Batyut és a Koroknai Autósiskolát is 5-2-re verték a legjobb négy közé jutáshoz. Negyedikként ért a „célba” az ifjú DVSC-sekből álló Füredi Söröző csapata (Varga József, Bódi Ádám, Rezes László), amely előbb Lázár Pálék CL Disasterjét, majd a Goldwin Pluss együttesét verte egyaránt 2-1-re.

A programot színesítette a Honvéd Olasz Focisuli és a nagyváradi FC Bihor fiataljainak bemutató mérkőzése, amelyen 5-2-re győzött a debreceni gárda, illetve a DVSC-öregfiúk összecsapása a debreceni önkormányzat ötösével, itt az „old boys” csapat nyert 4-1-re. Népszerű volt a gyerekek között a büntetőrúgó verseny is, közben pedig a legjobb csapatokat egy garnitúra Joma-mezzel látták el a szervezők.

Az első elődöntő a vártnál némileg simább mérkőzést hozott, hiszen a Füredi Söröző nagyszerű játékkal 4-2-re verték a Viktor Security együttesét (a két szolnoki gólt Dzsudzsák Balázs szerezte, aki négy meccsen hét találattal zárta a Real Team kupát). A másik elődöntőn az Ecuador-Sunland nulla kapott és négy rúgott góllal masírozott a döntőbe! A harmadik helyért így a két Jász-Nagykun-Szolnok megyei gárda, a Nemzeti Étterem és a Viktor Security csapott össze. Ez utóbbi elsősorban Kenesei Krisztián és Farkas Attila jó játékának köszönhetően 5-2-re nyert, és szerezte meg a bronzérmet.

A döntőben hamar vezetést szerzett a címvédő Füredi Söröző (korábbi nevén Royal Casino) az Ecuador-Sunland ellen, és a kétszer húsz perc során már nem is engedte ki a kezéből az együttes az előnyt. A közönségkedvenc csapat végül megérdemelt 7-2-es győzelmet aratott Sándor Tamásék ellen. A finálé gólszerzői: Rezes László 2, Kiss László 2, Korhut Mihály, Szűcs László, Spitzmüller István illetve Bencsik András 2

A legjobb kapus: Hamar Zsolt (Füredi Söröző)

A legjobb védő: Polyák Balázs (Viktor Security)

A legjobb mezőnyjátékos: Spitzmüller István (Füredi Söröző)

A legtechnikásabb játékos: Fekete Viktor (Goldwin Pluss)

A legtehetségesebb játékos: Sigér Dávid (Füredi Söröző)

A torna gólkirálya: (12 gól) Bencsik András (Ecuador-Sunland)

A díjakat a főszervező, Debreceni Péter és szervezőtársa, Berettyán Péter illetve a Joma Magyarország képviseletében Szendrei József adta át.